Piaty deň denného tábora

Posledný táborový deň sme strávili – ako správni Vikingovia – objavovaním novej zeme. Naša loď zakotvila v obci Košariská. Odtiaľ sme sa vydali na Rozhľadňu pod Klenovou. Počas cesty na ňu sme si vypočuli prednášku od lesníka Maťa o škodchoch, ktorých môžeme nájsť v lese. Po zvyšok cesty, sme dostali za úlohu fotiť si škodcov a objekty v lese, ktoré nám prídu zaujímavé. Na rozhľadni sme si obzreli okolitú krajinu. Dostali sme za úlohu, vytvoriť mapu okolitej krajiny. Po krátkej prestávke pri rozhľadni sme sa vydali ku kameňolomu, ktorý bol vidno z rozhľadne. V kameňolome sme mali obednú prestávku. Čakali na nás pripravené aktivity, medzi ktoré patrili stavba najvyššej veže z kameňov, streľba, prechádzanie úseku s obmedzeným počtom končatín či Hnefatafl s našími telami proti druhému tímu. Deň sme zakončili bojovkou, kde sme sa snažili zabrať ostatným tímom a domorodcom územie. Po hre prišlo vyhodnotenie celého tábora, kde sme zistili, že počas tábora sme plnili body z odborky Lesník a tí, čo sa zúčastnili všetkých dní, ju majú splnenú. Najšikovnejších šesť účastníkov dostalo vecné ceny ako batoh, uterák či fľašu. Autobus nás vydzvihol v blízkej obci Horná Pustá Ves, odkiaľ sme sa vrátili do Piešťan.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *