Upršaná sovičkovská chata v Nízkych Tatrách

Upršaná sovičkovská chata v Nízkych Tatrách

Naša dievčenská družina Sovičky zažila pár dní na chate v Nízkych Tatrách. O svojej výprave sa rozhodli podeliť a takto ju opísala sestra Šteňa:

Naša chatovačka bola úžasná. Aj keď tam nebola elektrina a veci s ňou spojené (svetlo). Namiesto záchoda tam bola nádherná kadibúdka, ale nám to ako skautkám nevadilo. V nedeľu pár šťastlivcov cestovalo 5 hodín na Tále a potom konečne po piatich hodinách sme dorazili na miesto. V pondelok sme sa Baruš, Terezka Š., Tamarka a ja, vydali na dobrodružnú cestu na nákupy do Brezna. Táto cesta trvala 4 hodiny, no museli sme ešte dokúpiť nejaké potraviny. Popri tom sme pochodili aj iné obchody. Potom sme išli autobusom na chatu.Utorok bol veľmi mokrý. Vydali sme sa na túru do Jaskyne mŕtvych netopierov. Cestou tam nám trochu pršalo, tak sme zomkli. Ale aj napriek tomu sme sa tam dostali včas a našťastie sme mali aj trochu času sa usušiť. Jaskyňa samotná bola veľmi nádherná. Na chate pri jaskyni nám aj ponúkli čaj na zahriatie a dostali sme nádherné magnetky. V stredu, keď najviac pršalo sme sa vydali na cestu domov. Síce nám dosť pršalo, ale dobrá nálada nás neopustila. Terezka Š. zostala s rodinou na Táloch a Baruš išla autom. Zvyšok autobusom do Mýta pod Ďumbierom a odtiaľ ďalším busom do Liptovského Mikuláša a odtiaľ vlakom priamo do Piešťan. Po výbornej chatovačke sme si povedali ,,Ahoj“ a každá sova sa rozletela domov.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *