Dobrovoľníci 2024

Možno sa vám niekedy stane, že zo všetkých tých skautských pojmov máte chaos. Poďme si to vysvetliť. Na začiatok spomenieme, že všetci skauti a skautky u nás sú dobrovoľníci a za svoju činnosť nemajú žiaden plat.

Všetci skauti v Piešťanoch tvoria zbor, ten náš sa volá Slovenský skauting, 80. zbor Ginko Piešťany. Na čele zboru stojí zborová vodkyňa (štatutárka) – Jana Jánošíková, ktorá ho spolu so zborovou radou vedie.

Zbor sa delí na oddiely, v našom zbore je ich 7. Členovia sú v oddieloch rozdelení podľa veku a v mladších vekových kategóriách aj podľa pohlavia. Na čele oddielu stojí oddielová vodkyňa alebo oddielový vodca, ktorý ho spolu s oddielovou radou vedie.Tu nájdete oddielové rady všetkých našich oddielov:

Jednotlivé oddiely sa delia na družiny. Každú družinu vedie radkyňa alebo radca spolu so svojím zástupcom.