Včielky majú nový názov!

Koncom roka 2023 a po dlhomesačnom vymýšľaní, prišla naša oddielová rada (Takifugu) 1. roja včielok k záveru!

Spoločne sme vytvorili nový oficiálny názov pre náš oddiel včielok, ktorý tvoria najmladšie dievčatá vo veku od šesť do jedenásť rokov. Už od začiatku nášho vedenia sme sa postupne snažili robiť kroky k tomu, aby sme vybudovali identitu a ako oddiel spoločne rástli, avšak zmena názvu bola pre nás pravdepodobne jeden z najväčších krokov vpred.

Zvolili sme si názov 1. roj včielok Malé ženy a máme z toho obrovskú radosť práve kvoli jeho hlbokému významu. Malé ženy skrývaju v názve svoju silu, pretože ako vedenie oddielu smerujeme naše zatiaľ malé dievčatá k tomu, že v sebe nesú predpoklady stať sa v tomto svete veľkými ženami. A my sme o tom každým rokom, predovšetkým týmto, viac a viac presvedčené.

Názov sme predstavili verejnosti a skautskému svetu na Skautských Vianociach 16.12.2023.