Táborové bodovanie

Ahojte, milí členovia,
v skautskom dome nám pribudla tabuľka bodovania, ktorá je určená pre celý náš zbor, čiže všetky jeho oddiely (okrem oldskautov a priaznivcov).

V tabuľke sú stĺpčeky, ktoré vám bude vyfarbovať váš radca alebo vodca. Ak sa chcete v lete zúčastniť letného skautského tábora, je potrebné, aby ste mali všetky políčka v tabuľke vyplnené. Samozrejme, ak budete mať s niečím problém, ohláste sa a spoločne sa ho pokúsime vyriešiť (ideálne váš radca alebo vodca), je však naozaj dôležité, aby ste si plnenie nenechali na poslednú chvíľu.

V tabuľke vyššie si môžete odkontrolovať, čo všetko je potrebné splniť pre vašu vekovú kategóriu. V zátvorke je napísané, kto danú podmienku hodnotí. Pri viacerých veciach majú vodcovia oddielov svoje vlastné doplňujúce podmienky, budú o nich informovať radcov na oddielových radách.

Ovládam skautský zákon + cnostné správanie: podmienky pre všetkých
Mám KPZ: podmienka pre všetkých okrem oddielu dospelých a rodín (DaR)
Účasť na družinovkách: neplatí pre RaR, u DaR je podmienka stanovená na 3 akcie za rok a pri ostatných oddieloch je to na posúdení oddielovej rady
Účasť na akciách: podmienka pre všetkých okrem DaR
Celoročná služba zboru: podmienka pre RaR (započítava sa vedenie družiny, aktívne členstvo v tíme, organizácia projektov,…)
Organizácia akcie: podmienka len pre DaR
Pomoc zboru: podmienka pre všetkých, VaV jedna za rok, ostatní dve. Môže byť účasť na brigáde, vybavenie, zariadenie, podpora, individuálna dohoda,…)
Správne upratanie skautského domu: podmienka pre SaS

Ak potrebujete s niečím, čo sa týka podmienok pomôcť, kontaktujte prosím vodcu svojho oddielu.
Držíme palce pri plnení a vidíme sa na skautskom tábore.